BOLULU ÇOCUKLAR SPOR İLE HAYATA GÜLÜMSEDİLER

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Başakşehir - Fenerbahçe maçını tribünden izlediler.

12 ŞUBAT 2018 / GSB
HABERİNFOTOĞRAFLARIGençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar, projenin bu haftaki programında Başakşehir - Fenerbahçe maçını tribünden izlediler.

Spor ile Hayata Gülümse Projesi kapsamında Bolu’dan İstanbul’a giden çocuklar ilk olarak İstanbul’un tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını buldular ve akşam da Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan Başakşehir - Fenerbahçe maçını tribünden takip ettiler.

Spor ile Hayata Gülümse Projesi ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor.Farklı branşlardaki spor kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, Basketbol ve Voleybol Federasyonu  “Spor İle Hayata Gülümse” projesine destek veriyorlar. Projede Türk Hava Yolları da çocukların ulaşım sponsorluğunu üstleniyor.