HABERARŞİVİ
 • 17

  MAYIS

  GENÇLİK ŞÖLENİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE TAMAMLANDI

  İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile İstanbul İl Müftülüğü ve Sancaktepe Belediyesinin paydaşlığında Gençlik Haftası münasebetiyle düzenlenen “Gençlik Şöleni” programı Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezinde gençlerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

 • 14

  MAYIS

  BAKAN OSMAN AŞKIN BAK VE BAKAN YILMAZ YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROJESİNİ TANITTI

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Turkcell'in sponsorluğunda hayata geçirilen Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'ni tanıttı.

 • 27

  NİSAN

  KÜLTÜR SANAT YARIŞMALARI MARMARA BÖLGE FİNALİ İSTANBUL'DA SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Kültür ve Sanat Yarışmaları Marmara Bölge finali 23-26 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi.

 • 25

  NİSAN

  57. ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜ

  Çanakkale Kara Savaşları'nın 103. Yıldönümünde, kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı Şehitlerimiz için İstanbul’da Vefa Yürüyüşü düzenlendi.

 • 29

  MART

  YÜKSEK RİSKLİ 18 İLDE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE SEFERBERLİĞİ

  Bağımlılıkla mücadele konusunda merkez ve taşra teşkilatlarıyla yeni bir çalışmaya başlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı, madde kullanımının en yoğun olduğu 18 büyük şehirde gerçekleştirilecek çalışma için 27-28 Mart tarihlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerini Ankara'da toplayarak belirlenen yol haritasının detaylarını masaya yatırdı.

 • 27

  MART

  7'DEN 70'E SPOR YAPMA İMKANI - KOŞABİLİYORKEN KOŞ

  Sporun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacı ile hayata geçirilen Koşabiliyorken Koş projesi, İstanbul’da tüm hızıyla devam ediyor.

 • 22

  MART

  BALKAN KARATE ŞAMPİYONASI İSTANBUL’DA

  Balkan Karate Federasyonu’na üye ülkelerin katılımıyla düzenlenen Büyükler Balkan Karate Şampiyonası, 24-25 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

 • 21

  MART

  VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

  Güreş İl Temsilcimiz Halil İbrahim Oktay'ın değerli anneleri vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi, 22.03.2018 Perşembe günü öğle namazına müteakip kılınacak Cenaze Namazının ardından Erzurum/Akdağ köyünde defnedilecektir.

 • 20

  MART

  ŞİLE ORTAOKULLAR ARASI FUTSAL LİGİ’NDE ŞAMPİYON ŞİLE 75.YIL ORTAOKULU OLDU

  Şile Okul Sporları Ortaokullar Arası Futsal Ligi tamamlandı. Turnuvada 75.Yıl Ortaokulu Şampiyonluğa ulaştı.

 • 15

  MART

  GENÇ VE BEYTÜLMAKDİS PROJESİ BAŞLIYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Sultantepe Gençlik Merkezi ‘nin gerçekleştirmiş olduğu Genç ve Beytülmakdis projesi başlıyor.

 • 8

  MART

  KARATECİLERDEN ZEYTİN DALI HAREKATI’NA DESTEK

  İstanbul’da düzenlenecek 31. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası’nın kayıt gelirleri, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak.

 • 5

  MART

  UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TERÖRLE MÜCADELEYE EŞ DEĞERDİR

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, terör örgütlerinin uyuşturucu vasıtasıyla gençleri devşirmesini, esir etmesini ve onları kullanacak şekilde yönlendirmesini önlemek gerektiğine işaret ederek, “Uyuşturucuyla mücadele, terörle mücadeleye eş değerdir. Sporun birleştirici gücü hem terörü hem de uyuşturucuyu yenecektir" dedi.

 • 1

  MART

  ŞİLE'DE VOLEYBOL RÜZGARI

  Şile'de düzenlenen Liseler Arası Genç Kızlar kategorisi Voleybol Ligi final müsabakasında Şile İMKB 50.Yıl Ç.P.Anadolu Lisesi Şampiyon oldu.

 • 27

  ŞUBAT

  GENÇLERİMİZ HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞIDILAR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kültür ve Sanat Yarışmalarının İl Birinciliği etabı,Türk Müziği Yarışması ve Tiyatro Yarışması ile tamamlandı.

 • 21

  ŞUBAT

  MİLLİ GÜREŞÇİLERİMİZDEN ZEYTİN DALI HAREKATI'NA DESTEK

  İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizce Afrin'de terör örgütlerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla düzenlenen etkinlikte Milli Güreşçilerimizle bir araya geldi.