HABERARŞİVİ
 • 18

  HAZİRAN

  BU YAZ MUTLAKA SPORA BAŞLAMALISIN

  Çocuk, gençlerimiz ve engelli bireylerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürünün yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla İl Spor merkezleri projesi kapsamında hayata geçirilen Yaz Spor Okulları faaliyetlerimiz İstanbul'da büyük bir coşkuyla başlıyor.

 • 10

  HAZİRAN

  YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

  Her yıl düzenli olarak organize edilen yaz spor okullarımız bu yıl İstanbul'un 35 ilçesinde 42 branş ve Engelliler İl Spor Merkezleri projesi kapsamında 12 branşta gerçekleştirilecek.

 • 21

  MAYIS

  “AMACIMIZ, ÖNCE SPORU TABANA YAYMAK SONRASINDA DA ELİT SPORCU HAVUZUNU GELİŞTİRMEK”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yenileme çalışmaları devam eden Burhan Felek Spor Kompleksi'nde incelemelerde bulundu.

 • 16

  MAYIS

  DÜNYA KARATESİNİN YILDIZLARI İSTANBUL’DA BULUŞACAK

  Dünya Karate Şampiyonası’nın ardından en yoğun katılımlı organizasyonlar arasında yer alan Karate 1 A Serisi’nde sezonun ikinci etabı İstanbul’da yapılacak.

 • 15

  MAYIS

  İSTANBUL'DA GENÇLİK HAFTASI COŞKUSU

  15-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası, İstanbul'da çelenk sunumu ile başladı. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Dr. Cemil Bağlama, Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı. Tören, saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

 • 30

  NİSAN

  19 GÜNDE 19 MAYIS 2019

  19 Mayıs 2019 Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen “19 Günde 19 Mayıs 2019” etkinliği kapsamında 15 Dragon Bot sporcusu İstanbul’dan Samsun’a ulaşmak için bugün (30 Nisan 2019) Karaköy’den yola çıktılar.

 • 25

  NİSAN

  İSTANBUL'DA GÜREŞ ŞÖLENİ BAŞLIYOR

  15. Uluslararası Türk Dünyası-Fevzi Şeker Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası’nın Basın Toplantısı, Kağıthane Belediyesi Mesire Alanı Kır Kahvesinde yapıldı.

 • 16

  NİSAN

  55. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU BAŞLADI

  55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Sultanahmet Meydanı’nda verilen start ile başladı. 21 Nisan Pazar günü İstanbul’da tamamlanacak olan organizasyonda 17 takım yer alırken, sporcular 6 etap boyunca yaklaşık bin kilometre pedal çevirecek.

 • 12

  NİSAN

  GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 1919 YARIŞMASI İSTANBUL SONUÇLARI AÇIKLANDI

  "Gençlerden Ecdada Mektup,1919" Yarışması'nda İstanbul'da dereceye giren isimler belli oldu.

 • 1

  NİSAN

  GECENİN GİZEMLİ YÜRÜYÜŞÜ: MİRAÇ

  Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abd al-fattah El-Awaisi, 2 Nisan 2019 Salı günü saat 20:00-21:30 saatleri arasında Üsküdar Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek ‘’Gecenin Gizemli Yürüyüşü: Miraç’’ özel programında İstanbullular ile bir araya gelecek.

 • 19

  MART

  GENÇLERİMİZ ŞİİR OKUMA VE BİLGİ YARIŞMASINDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

  Türkiye Geneli düzenlenen Gençler Arası Bilgi ve Şiir Okuma Yarışmalarının İl Birinciliği Etapları büyük bir coşkuyla tamamlandı.

 • 18

  ŞUBAT

  GENÇLERİMİZ HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞIDILAR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kültür ve Sanat Yarışmalarının İl Birinciliği etabı kapsamında 16 ve 17 Şubat 2019 tarihlerinde Türk Müziği Yarışması ve Tiyatro Yarışması yapıldı.

 • 7

  OCAK

  MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILINDA ‘GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 1919’

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘Gençlerden Ecdada Mektup 1919’ yarışması düzenliyor. Milli Mücadelemizin 100. yılını konu alan yarışma 01 Ocak-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 • 7

  OCAK

  GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDEN YÜRÜDÜ

  104 yıl önce Sarıkamış Harekâtı sırasında Allahuekber dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerlerimizi anmak, hâtıralarını canlı tutmak ve Sarıkamış’ın manevi iklimini yaşatmak amacıyla düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü İstanbul’da Beykoz Hidiv Kasrında düzenlendi.

 • 6

  ARALIK

  FUTBOLUN EFSANELERİ GENÇLERLE İSTANBUL'DA BİR ARAYA GELDİ

  "Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor" projesi kapsamında Efsane milli futbolcular Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin 5-6 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da gençlerle bir araya geldi.