UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TERÖRLE MÜCADELEYE EŞ DEĞERDİR

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, terör örgütlerinin uyuşturucu vasıtasıyla gençleri devşirmesini, esir etmesini ve onları kullanacak şekilde yönlendirmesini önlemek gerektiğine işaret ederek, “Uyuşturucuyla mücadele, terörle mücadeleye eş değerdir. Sporun birleştirici gücü hem terörü hem de uyuşturucuyu yenecektir" dedi.

5 MART 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Terör örgütlerinin uyuşturucu vasıtasıyla gençleri devşirmesini, esir etmesini ve onları kullanacak şekilde yönlendirmesini önlememiz lazım. Uyuşturucuyla mücadele, terörle mücadeleye eş değerdir. Sporun birleştirici gücü hem terörü hem de uyuşturucuyu yenecektir" diye konuştu.

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin'e giden Bakan Osman Aşkın Bak, beraberinde AK Parti Mardin milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Orhan Miroğlu ile Mardin Valisi Mustafa Yaman'ı makamında ziyaret etti.

Daha sonra geçtiği AK Parti İl Başkanlığında bir açıklama yapan Bakan Bak, gençleri uyuşturucu ve terör belasından uzak tutmak ve spora yönelmelerini sağlamak amacıyla önemli çalışmalar yürütüldüğüne dikkat çekerek, şöyle konuştu:

"Terör örgütlerinin uyuşturucu vasıtasıyla gençleri devşirmesini, esir etmesini ve onları kullanacak şekilde yönlendirmesini önlememiz lazım. Uyuşturucuyla mücadele, terörle mücadeleye eş değerdir. Sporun birleştirici gücü hem terörü hem de uyuşturucuyu yenecektir. Bu yöndeki çalışmalarımız sürecek. Gençlerimiz bizim geleceğimiz."

Bakan Bak, gençlerin spor yapmasına imkan sağlamak üzere Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çok sayıda mahalle ve köye semt sahaları yaptıklarını işaret ederek, bu tesislere yakında yenilerinin ekleneceğini aktardı.

"Aslan parçalarını yürekten kutluyoruz"

Zeytin Dalı Harekatı'na da değinen Bakan Bak, güvenlik güçlerinin Afrin merkezine ilerleyişinin başarılı şekilde sürdüğünü vurguladı. Mehmetçik'in hilal şeklinde Afrin'e doğru ilerlediğini dile getiren Bakan Osman Aşkın Bak, şunları kaydetti:

"Harekatı, sınır boyumuzda yuvalanan, ülkeye saldırı hazırlığı içerisinde olan terör örgütlerine karşı yapıyoruz. Ordumuz operasyonu tamamlar tamamlamaz, oraları gerçek sahiplerine bırakacak ve geri dönecek. BM'nin 51. maddesine göre sınırlarımızı korumak için bu hakka sahibiz. Bir terör örgütünün sınırımızda yuvalanmasına, oradan bize roket atmasına müsaade edemeyiz. Bu bizim en doğal hakkımız.  Mehmetçik'e dua ediyoruz. Allah ordumuzu muzaffer kılsın, aslan parçalarını yürekten kutluyoruz."