AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ KADIKÖY’DE

'Amatör Sporl Haftası' etkinlikleri çerçevesinde, Kadıköy’de bir program yapıldı. Kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlik Caferağa Spor Salonu’nda devam etti. Programda halk oyunları, karate ve taekwondo gösterileri ile engelli sporcularımızın gösterileri yer aldı.

9 EKİM 2017


Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Sporl Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde, Kadıköy’de bir program yapıldı.

Kadıköy boğa heykelinin önünden kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlik Caferağa Spor Salonu’nda devam etti. Programda halk oyunları, karate ve taekwondo gösterileri ile engelli sporcularımızın gösterileri yer aldı.

Programa iştirak eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz, “Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde İstanbul’da birçok ilçemizde faaliyetlerimiz var. Bu haftayı yoğun bir şekilde değerlendirerek, sporun toplumun tamamına yayılması ve kitlelerin spor yapma imkanına kavuşturulmasını hedefliyor ve bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz” dedi.