Yönetim
Biyografisi

Akif Çağatay KILIÇ,

15 Haziran 1976'da Almanya Siegen'de doğdu. Babasının adı Sinan, annesinin adı Behire Yıldız'dır.

Lise öğrenimini İstanbul Alman Lisesi'nde, yükseköğrenimini ise İngiltere Hertfordshire Üniversitesi "Siyaset Bilimi ve Avrupa Ekonomisi" bölümünde tamamladı.

Sabancı Holding Universal Trading Uk Şirketi’nde satın alma görevlisi olarak çalıştı. 2003'te Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde Danışman olarak çalıştı. Başbakan Müşavirliği, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

24. Dönem'de Samsun'dan Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği,  AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yaptı. 

25.12.2013’te Gençlik ve Spor Bakanı olarak hizmete başlamış, halen bu hizmetini sürdürmektedir.

Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir. Binicilik, Tenis ve Kayak spor dalları ile ilgilenen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Akif Çağatay KILIÇ Web Sitesi   

 


Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür
1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, ilk spor yöneticiliğine 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü’nde başladı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı’nı yürüttü. Baykan, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Mehmet Baykan, ilk kez 2004 – 2006 yılları arasında Dr. Levent Bıçakcı başkanlığında TFF Yönetim Kurulu üyesi oldu. Ardından 14 Şubat 2008’den Haziran 2011’e kadar da önce merhum Hasan Doğan, daha sonra da Mahmut Özgener başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu’nda asil üye olarak bu göreve devam etti. 29 Haziran 2011’de Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında oluşturulan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’nde tekrar görev alan Baykan, amatörlerden sorumlu yönetim kurulu üyeliğini üstlendi. Baykan, son olarak 27 Şubat 2012 tarihinde seçilen Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF Yönetim Kurulu’na seçildi.

Futbolun yanı sıra Tekvando Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği de yapmış olan Mehmet Baykan, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliğinin yanı sıra 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı da yaptı.

Mehmet Baykan, Aralık 2009’da Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı  görevine getirildi. 08 Ekim 2011 tarihinde yapılan genel kurulda yeniden genel başkanlığa  seçilen Baykan, Temmuz 2012 tarihiyle bu görevini devretti.

Mehmet Baykan, spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı.

9 Eylül 2011 tarihinden itibaren Spor Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.
İstanbul Valisi
VASİP ŞAHİN

1964 yılında Bayburt'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan'da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

1986 yılı Haziran ayında Erzincan Kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1987 yılında bir yıl süre ile İngiltere'de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla; Kastamonu - Küre, Malatya - Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Muş Vali Yardımcılığı, Bolu - Mudurnu, Ankara - Kızılcahamam ilçelerinde kaymakamlık, Düzce Vali Yardımcılığı yaptı.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri ve Sivil Savunma Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevde bulundu. Eylül 2005 - Ağustos 2008 tarihleri arasında İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, 5 Ağustos 2008 tarihinden itibaren İller İdaresi Genel Müdürü ve 11.05.2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 2010-2012 yılları arasında 2 yıl süre ile Düzce Valiliği, 1 Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile 2012-2014 yılları arasında 2 yıl süre ile Malatya Valiliği yapan Vasip ŞAHİN, 15.09.2014 tarih ve 2014/6780 sayılı kararname ile İstanbul Valiliğine atanarak, 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle görevine başladı.

Vasip ŞAHİN, evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.


İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü
 İbrahim İlhami KOÇ

İbrahim İlhami KOÇ, 27 Nisan 1964 tarihinde Bakırköy-İstanbul’da doğdu.
 
İlk-Orta ve Lise tahsilini ülkemizin çeşitli illerinde tamamlayan İbrahim İlhami KOÇ, 1985 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü kazandı. KOÇ, 1991 senesinde Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Yükseklisans eğitimi almaya başladı. Futbol, Tenis ve Badminton başta olmak üzere birçok spor dalında antrenörlük yapan İbrahim KOÇ, 1993 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nde akademisyen olarak göreve başladı.
    
Akademisyenlik yaptığı süre zarfında elde ettikleri sportif başarılarla herkesimin büyük beğenisini toplayan İbrahim İlhami KOÇ, sportif tesisleşme alanında uzmanlaştı.
  
Futbol Antrenörlüğü yaptığı sırada şehrin üniversite takımı başta olmak üzere birçok önemli turnuvada büyük başarılara imza atan İbrahim İlhami KOÇ, Profesyonel Lig’de mücadele eden Burdurspor’un 3. Lig’de takım menajerliğine getirildi. Burdur Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Burdur Eğitim Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen “Yetenek Bulma ve Geliştirme” projesinde koordinatör olarak görev alan İbrahim KOÇ, akademisyenlik görevinin yanında “Burdur Tenis İl Temsilciliği” ve “Üniversite Sporları Federasyon İl Temsilciliği” görevlerini başarıyla yerine getirdi.
 
2006 yılında Süleyman Demirel Üiversitesinden ayrılan KOÇ, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde yeni görevine başladı. Burada Öğretim görevinin haricinde spor alanları koordinatörlüğü görevine getirildi. Kasım 2011-Ekim 2013 tarihleri arasında Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapan İbrahim İlhami KOÇ, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atandı. Koç ayrıca 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatör Yardımcılığı görevini yürüttü. 
 
Yayınlanmamış çok sayıda spor bilimleri araştırması olan İbrahim İlhami KOÇ, ingilizce bilmektedir. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

SPOR FAALİYETLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

Kubilay KALAYCIOĞLU

 PERSONEL VE EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ  CEMİL BOZ

ÖZEL SPOR TESİSLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

LOKMAN ARICIOĞLU

 İŞLETMELER ŞUBE MÜDÜRÜ  MAHMUT MULGAN

MALİ İŞLER ŞUBE MÜDÜRÜ

DURMUŞ CAN

DESTEK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

BATURALP ELİÇEVİK

TESİSLER ŞUBE MÜDÜRÜ

Hüsamettin YURDAER

İHALE VE SATIN ALMA ŞUBE MÜDÜRÜ  HÜSAMETTİN YURDAER
   

AVCILAR GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ

KEMAL ZEMHER

ÇATALCA GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ

İSMAİL TÜFEKÇİ

MALTEPE GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ

KORHAN DEMİRKOL

SULTANTEPE GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ

ERCAN GÜNDOĞDU