Yönetim



 

İSTANBUL VALİSİ

ALİ YERLİKAYA

 

11.10.1968 tarihinde Konya’da doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini aynı şehirde tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi “Kamu Yönetimi” bölümünden mezun oldu.

1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı görevine başladı.

1993 yılında Kayseri İli Felahiye İlçesi Kaymakamlığına atandı.

Sırasıyla; Hilva (Şanlıurfa) ve Sarıkaya (Yozgat) İlçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.

29.05.2003 tarihinde İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine, 09.02.2004 tarihinde Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevine atandı.

13.12.2007 – 17.05.2010 tarihleri arasında Şırnak Valisi, 23.05.2010 – 09.08.2012 tarihleri arasında Ağrı Valisi,

17.08.2013 – 03.03.2015 tarihleri arasında Tekirdağ Valisi, 05.03.2015 – 03.11.2018 tarihleri arasında Gaziantep Valisi olarak görev yaptı.

26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile İstanbul Valiliği görevine atanan Vali Yerlikaya, Hatice Nur Hanım ile evli dört çocuk babasıdır.

 




             İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜ

                   PROF. DR. BURHANETTİN HACICAFEROĞLU     


Burhanettin Hacıcaferoğlu 01.08.1968 tarihinde Trabzon Sürmene’de doğdu. Lisans Eğitimini Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde 1991 yılında tamamladı. Yüksek Lisans Programını 1996 yılında İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında, Doktora programını 2010 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında tamamladıktan sonra Doçentlik unvanını 11 Nisan 2014 tarihinde aldı. 2019 Yılı Aralık ayında ise Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden Profesör unvanı aldı.

 

Meslek hayatına; 1991-1994 yıllarında Malatya Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesinde öğretmen olarak başladı. 1994-2005 yıllarında Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde Okutmanlık, 2005-2006 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Sportif Eğitim Uzmanlığı görevlerinden sonra 2006-2013 yılları arasında Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü, 2013-2020 yılları arasında Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yaptı. 20.07.2020 tarihi itibariyle İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

 

Avrupa Birliği tarafından desteklenen birçok projede proje sorumlusu olarak yasal temsilcilik yaptı. İdarecilik görevinin yanında, Muğla Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda ders vermeye devam etti. Birçok ulusal ve uluslararası organizasyonda görev aldı.

 

Bunların yanı sıra; İl Temsilciliği ve birçok Spor Federasyonunda Kurul üyeliklerinde görev aldı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Üyeliği ve Türkiye Kano Federasyonu Başkan Vekilliği görevleri ile HESTOUREX Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı Genel Sekreterliği görevlerini halen sürdürmektedir.

 

Spor Yöneticiliği alanı başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleleri ile uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve basılan bildirileri bulunmaktadır. Ayrıca 2 adet bilimsel projesi bulunan Prof.Dr.Burhanettin Hacıcaferoğlu, 2010 yılında Muğla'da yılın bürokratı seçilmiş ve görev hayatı boyunca birçok takdir ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirilmiştir.

 

Hayat Felsefesinde SPOR'un ayrı bir yeri olan Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.