Akademi Beyoğlu Gençlik Merkezi öğrencilerinin hazırladığı Filtre Dergisi çıktı. Akademi eğitmenlerinin refakatinde hazırlanan dergi, 3 ayda 1 değişen öğrenci dönemlerinin akabinde çıkmaya devam edecek.

 

Türkiye’nin ilk ve tek medya temalı gençlik merkezi olan Akademi Beyoğlu Gençlik Merkezi’nin dergisi Filtre, ilk sayısıyla “merhaba” dedi. Akademi içerisinde medya eğitimi alan öğrencilerin hem içeriğini hem de grafik-tasarımını hazırladığı dergi, 12 haftalık Gazetecilik ve Haber Yazma Teknikleri ile Grafik-Tasarım derslerinin uygulamalı projesi oldu.

 

AKIL ELENİNCE...

“Her daim gençlik dergisi…” sloganıyla gençlerin işin içerisinde olduğu Filtre’nin hikayesi ise yine gençlerin kendi dünyalarından. Sözlük anlamı “süzmek, elemek” anlamında gelen Filtre, “akıl elenince” ifadesinden hareketle gençlerin hayatlarında karşılaştıkları olumsuzlukları eledikleri, hayata daha enerjik ve pozitif bakabilmeleri için kendilerini geriye çeken uğraşlara zaman ayırmadıkları ve en önemlisi güzel haberleri, katma değeri olan işlerin peşinde olunmasını amaçlıyor.

 

Toplam 52 sayfalık içeriğinde öğrencilerin deneme yazıları, GSB İstanbul İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ile Akademi Beyoğlu Gençlik Merkezi Müdürü Eşref Gürsül röportajları ve soruşturmalar olan derginin dosya konusunda ise habercilik merkezli bir çalışma var. “Haberin Devamı İçin Tıklayınız!” kapak ifadesi üzerinden habercilik, habercilikte kullanılan yanlışlar ve teyit etme gerekliliği gibi konuların işlendiği Filtre, önümüzdeki ders dönemlerinde yine Akademi Beyoğlu Gençlik Merkezi öğrencilerinin ellerinden, farklı konular ve yazarlarıyla sizlerle buluşmaya devam edecek.

E-dergi formatında hazırlanan Filtre’yi okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Filtre Dergisi 1. Sayı.pdf