Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenlediği GSB Yaz Spor Okulları bu yıl da tüm coşkusuyla başladı. 4 Temmuz 2023 tarihinde saat 18.00’da Burhan Felek Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen törenle İstanbul’da da açılan spor okullarından tüm gençlerimiz yararlanabilecek.

 

İstanbul’un tüm ilçelerinde 42 branştan 735 antrenörün gözetiminde verilecek eğitimler 5-18 yaş arası çocuklar ve gençler için ücretsiz bir şekilde yaz boyu devam edecek.

 

Haftanın 7 günü açık olacak tesislerimizde gerçekleşecek spor okulları birbirinden farklı onlarca branş çeşitliliğiyle gençlerimize hizmet verecek.  Hareketli ve eğlenceli programıyla başlayan GSB yaz spor okullarıyla gençlerimiz yaz aylarını verimli geçirerek spor kültürü kazanacak.

 

GSB Yaz Spor Okulları Açılış Töreninde konuşmasını yapan İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu gençlere seslendiği konuşmasında:

 

Sevgili Gençler;

Sizler yarının kurucularısınız. Önünüzde sporla iç içe, mutlu bir ömür var. Bugün yapılan her hizmet, inşa edilen her tesis, açılan her okul sizlerin yararlanması içindir. Bu, yaz spor okulu döneminde de birbirinden eğlenceli branşlarla buluşarak spora doyacaksınız. İl Müdürlüğümüz bütün tesisleriyle bütün imkânlarıyla her zaman yanınızda olacak.

Sizleri sevgiyle kucaklıyorum ve spor dolu bir yaz geçirmenizi temenni ediyorum.