ULUSLARARASI YÜZME TURNUVASI'NDA 4 MADALYA

Kanada'da düzenlenen Uluslararası Yüzme Turnuvası'nda, Paralimpik Sporcular Beytullah Eroğlu ve Sevilay Öztürk altın, Hamit Demir de bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Uluslararası Yüzme Turnuvası’nda madalya kazanan sporcuları tebrik etti.

9 AĞUSTOS 2017 / GSB


Kanada'da düzenlenen Uluslararası Yüzme Turnuvası'nın son gününde 50 metre sırt üstünde yarışan Paralimpik Sporcular Beytullah Eroğlu ve Sevilay Öztürk birinci, Hamit Demir de üçüncü sırada yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, madalya kazanan sporcular için tebrik mesajı yayımladı. 

Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenen Uluslararası Yüzme Turnuvası'nda, 50 metre sırt üstünde mücadele eden Beytullah Eroğlu ve Sevilay Öztürk kürsünün ilk basamağında yer aldı. Hamit Demir de aynı kategoride üçüncü oldu. Beytullah Eroğlu 50 Metre kelebekten sonra ikinci altın madalyasını 50 metre sırt üstünde almış oldu. Türk Milli Takımı turnuvayı 3 altın ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan Paralimpik Sporculara Tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kanada’da düzenlenen Uluslararası Yüzme Turnuvası'nda 3 altın ve 1 bronz madalya kazanan Paralimpik Sporcular için bir tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Osman Aşkın Bak mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenen Uluslararası Yüzme Turnuvası’nda 3 altın ve 1 bronz madalya kazanan Paralimpik Sporcularımızı kutluyorum. Sporcularımızın uluslar arası arenada elde ettiği başarılar bizleri hem gururlandırıyor hem de gelecek adına umutlandırıyor. Bu önemli dereceler ülkemizde yüzme sporunun gelişmesi ve daha ileriye gitmesi adına büyük bir rol oynayacaktır. Kazanılan madalyalarda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”