İSTANBUL’DA MARATON HEYECANI

Türkiye’nin uluslararası alanda en önemli koşu etkinliği ve dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım Pazar günü 39’uncu kez düzenlenecek.

10 KASIM 2017


Türkiye’nin uluslararası alanda en önemli koşu etkinliği ve dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım Pazar günü 39’uncu kez düzenlenecek. Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan ve Vodafone’un bu yıl 6’ncı kez ismini vereceği maraton, “Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla gerçekleştirilecek. Maraton, dünyanın dört bir yanından sporcuyu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşturacak.
 
İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz, “İlk defa 1979 yılında 34 kişiyle başlanan bir koşunun bu yıl 100 bin kişinin üstünde bir katılıma ulaşması çok sevindirici bir durum. Bu yıl çocuklarımız için koşuyoruz. Maraton ve Spor Fuarı’nda dünyaca ünlü markaların yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşumuz da hazır bulunması memnuniyet verici. Bu önemli organizasyona emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.