PALETLİ YÜZME GENÇ MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA MADALYALARLA DÖNDÜ

Rusya’da yapılan 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 2 altın, 4 gümüş madalya kazanan Paletli Yüzme Genç Milli Takımımız yurda döndü.

8 AĞUSTOS 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI


Rusya’da yapılan 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 2 altın, 4 gümüş madalya kazanan Paletli Yüzme Genç Milli Takımımız yurda döndü.

26 ülkenin katıldığı 2017 Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 2 altın, 4 gümüş madalya kazanan Paletli Yüzme Genç Milli Takımımız yurda geldi.

Rusya’nın Tomsk kentinde 2-6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonluğu yarışlarında mücadele eden milliler, Moskova’dan kalkan uçakla Atatürk Havalimanı’na geldi. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen’in de beraberinde bulunduğu kafileyi, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz, federasyon yetkilileri, sporseverler ve sporcuların aileleri karşıladı.

İl Müdürümüz Cemil Boz, bu branştaki ilerlemenin sevindirici olduğunu kaydederek, “Havuzlarımızla, yüzme tesislerimizle biz de elimizden gelen bütün desteği vererek, ülkemizi dünya sıralamasında daha yukarılara taşıyacağız. Bu güzel dereceleri elde etmede emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Şampiyonada 1 altın 1 gümüş madalya kazanan Ceren Yeşilbaş: “Türk bayrağını göndere çekmenin bana neler hissettireceğini düşünerek yüzdüm. Benim üzerimde emeği olan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Milli Takımda bulunan bütün sporcularımız da, derecelerini yükseltmek için daha çok çalışacaklarını söyledi.