Dünya’da ve ülkemizde yaşanılan salgın hastalık döneminde öncelikle sporcu öğrencilerin sosyal ve fiziksel yaşamlarını desteklemek amacıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilimizde düzenlenen Online Top Sektirme ve Online İp Atlama yarışmaları için gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Yarışmalarımıza Ortaokul ve Lise kademelerinde olmak üzere Top Sektirme için toplam 250 ve İp Atlama için ise 275 sporcu öğrenci katılım göstermiştir.
25 Mayıs 2021 saat 13.00’te Bahçelievler Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde yüz yüze yapılacak olan final yarışmalarına katılım hakkı elde eden sporcuların yanlarında refakat edebilmesi adına en fazla 2 aile yakını bulundurabileceklerdir. Sporculara refakat edecek kişilerin Adı soyadı, Telefon numarası, T.C. kimlik numarası, HES kodu ve sporcuların Adı soyadı, E-devlet sisteminden alınan Öğrenci belgesi, Veli izin belgesi, T.C. kimlik numarası ve HES kodu bilgilerinin 21 Mayıs 2021 tarihine kadar umut.ozturk@gsb.gov.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Finallere katılmaya hak kazanan sporcularımızı tebrik eder ve başarılar dileriz.
Yapılan videolu başvuruların Yarışma Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmesi sonucunda Top Sektirme ve İp Atlama yarışmaları için ilk 5 şu şekilde oluşmuştur;
Online Top Sektirme Yarışma Sonuçları
Lise - Erkekler Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Onur Koçak Tuzla Cezeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
2. Mehmet Atmaca Gaziosmanpaşa 2. Mehmet ÇPAL
3. Hira Polat Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi
4. Mustafa Emir Ersoy Gaziosmanpaşa Şehit Gökhan Topçu Anadolu Lisesi
5. Ali Şeyh Hasan Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi
Lise - Kızlar Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Rümeysa İnağ Bahçelievler Ali Şükrü Sula Kız AİHL
2. Baraa Alsabağ Yavuz Sultan Selim AİHL
3. Şükran Yazar Sultangazi Habipler Anadolu Lisesi
4. Yaren Özlem Şimşek Arnavutköy Hadımköy Örfi Çetinkaya Anadolu Lisesi
5. Damla Güzel Bağcılar Otocenter MTAL
Ortaokul - Erkekler Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Bedirhan Bera Yıldız Soyak Yenişehir Kavram Koleji
2. Mustafa Sakın Siteler Ortaokulu
3. Çağrı Hakan Balta Özel Bahçeşehir Koleji Florya Ortaokulu
4. Semih Mert Korkmaz Büyükçekmece Mimaroba Ortaokulu
5. Efe Çakır Spor Toto Teşkilatı Ortaokulu
Ortaokul - Kızlar Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Berin Tunca Toki Avrupa Konutları Ortaokulu
2. Beyza Kaygusuz Koç Ortaokulu
3. Gamze Ağırman Ataşehir Piri Reis Ortaokulu
4. Elanur Akyıldız Çakabey İmam Hatip Ortaokulu
5. Meryem Ayan Beyoğlu Cemal Artüz İmam Hatip Ortaokulu
Online İp Atlama Yarışma Sonuçları
Lise - Erkekler Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Ali Erdem Aydın Hasan Ferruh Özgen Anadolu Lisesi
2. Mehmet Arda Özbek Özel Ataşehir Okan Anadolu Lisesi
3. Malik Acar Çatalca Anadolu Lisesi
4. Recep Arınç Özel Merter Final Anadolu Lisesi
5. Ahmet Yasin Durgut Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi
Lise - Kızlar Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Alara Aker İstek Belde Anadolu Lisesi
2. Aysun Çelikbaş Prof.Dr.İbrahim Canan Anadolu Lisesi
3. Yaren Gözüatik Tolga Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
4. Nazlı Ceren Dinç Saint Benoit Fransız Lisesi
5. Derin Atakan Irmak Okulları
Ortaokul - Erkekler Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Poyraz Ali Gökçebaş Mustafa Mihriban Boysan Ortaokulu
2. Kerem Karal Bakırköy İbni Sina Ortaokulu
3. Kuzey Deniz Tüysüzoğlu Sarıyer Anafartalar Ortaokulu
4. Arda Büyükaleksanyan Fatih Sancaktar Hayrettin Ortaokulu
5. Mehmet Yağız Topçu Özel Bahçelievler Oğuzhan Ortaokulu
Ortaokul - Kızlar Kategorisi Sıralama
Adı Soyadı Okulu
1. Ada Era Sert Özel Beylikdüzü Okyanus Ortaokulu
2. Ece Ayça Karabulut Şehit Pilot Muzaffer Erdönmez Ortaokulu
3. Zeynep ÇelikoğluMustafa Mihriban Boysan O.O
4. İnci Kaleköylüoğlu Nezahat Ahmet Keleşoğlu Ortaokulu
5. Ecrin Turan Beylikdüzü Arev Ortaokulu