GENÇLİK ŞÜHEDANIN İZİNDEN YÜRÜDÜ

104 yıl önce Sarıkamış Harekâtı sırasında Allahuekber dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerlerimizi anmak, hâtıralarını canlı tutmak ve Sarıkamış’ın manevi iklimini yaşatmak amacıyla düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü İstanbul’da Beykoz Hidiv Kasrında düzenlendi.

7 OCAK 2019104 yıl önce Sarıkamış Harekâtı sırasında Allahuekber dağlarında donarak vatan uğruna şehit olan askerlerimizi anmak, hâtıralarını canlı tutmak ve Sarıkamış’ın manevi iklimini yaşatmak amacıyla düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü İstanbul’da Beykoz Hidiv Kasrında düzenlendi.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Bağlama ile İlçe Protokolü ve çok sayıda gencimizin ve vatandaşlarımızın katılımı ile büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi.

Gençlik Şühedanın İzinde temasıyla gerçekleştirilen program, şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasının ardından, İstiklal Marşımızın okunması ve şehitlerimiz için edilen duaların ardından başladı.

Sarıkamış Harekâtı'nın milletin bekası için soğuk vatan toprağına sarılıp kefen olarak bembeyaz karlara bürünen ve tarihe, vatana adanmışlık abidesi olarak geçen Kahraman Mehmetçiklerimizin yazdığı bir ölümsüzlük destanı olduğunu belirten İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Bağlama, konuşmasında, ''Şanlı atalarımız, 104 yıl önce bütün olumsuzluklara rağmen tereddüt etmeden son nefeslerine kadar mücadele etmişler, şehit olmuşlar ve yüce milletimizin engin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır. Vatan sevdasıyla ölümü hiçe sayan kahraman ecdadımız, nesiller boyu saygı ve minnet duygularıyla hatırlanmaya devam edecektir. Vatan, millet ve bayrak sevgisiyle cepheden cepheye koşan ve bu uğurda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun…'' dedi.