İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Yazar Yusuf Kaplan’ın katılımıyla düzenlenen ‘’Çağrısı, Çağını Kuracak Bir Gençlik’’ temalı Konferans, Sancaktepe Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezinde yapıldı.

Gençlerimizin yoğun ilgisi altında gerçekleştirilen program kapsamında Yazar Yusuf Kaplan, gençlerle bir araya gelerek gençlerimize altın öğütlerde ve tavsiyelerde bulundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının hemen ardından İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz tarafından gençlerimize ve davetlilere hitaben bir selamlama konuşması gerçekleştirildi.

İl Müdürümüz Cemil Boz, Yazar Yusuf Kaplan’a değerli katılımlarından ve bugün bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu ve teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

‘’ Sevgili Gençler;

Sizler bizim geleceğimiz, sizler bizim yarınlarımızın teminatı, sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanın yegane umut ışığı olan sizler ülkemizi bilimde, sanatta, sporda bir çok alanda daha ileriye götürecek, şanlı bayrağımızı bulunduğunuz her platformda en iyi şekilde temsil edeceksiniz.

Çağını kuracak olan ve geliştirecek olan sizlersiniz. Okuyan, araştıran, çok yönlü, donanımlı bir gençlik en büyük tasavvurumuz, en büyük arzumuzdur.

Gençlik ve Spor teşkilatı olarak sizlere yararlı olabilmek için gece gündüz çalışıyor ve projeler üretiyoruz. Gençlik merkezlerimizde gençlerimize yönelik düzenlediğimiz bir çok kurs ve aktivitemiz ile sizlerin hizmetinizdeyiz. Gençlik Merkezlerimiz ve Gençlik Liderlerimiz büyük bir heyecanla sizleri bekliyor.’’ dedi.

Program Tanıtım Filmi, Şiir Dinletisi ve günün anısına binaen gerçekleştirilen hediye takdiminin akabinde Yazar Yusuf Kaplan’ın söyleşisiyle tamamlandı.