TEKNOFEST’TE GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI RÜZGÂRI

İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali sona erdi. Festival’de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın standı büyük ilgi gördü.

24 EYLÜL 2018 / GSB
HABERİNFOTOĞRAFLARITürkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı tarafından "Ayakları Yere Basmayan İlk Festival" sloganıyla düzenlenen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali sona erdi. Festival’de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın standı, vatandaşların özellikle de gençlerin akınına uğradı.

İstanbul Yeni Havalimanı yerleşkesinde 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen organizasyonun paydaşlarından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 42 ilden getirilen 10 bin genç de festivale katıldı. TEKNOFEST Festivali’ni toplamda 550 bin kişi ziyaret etti.

Dünyanın en hızlı araçlarının yarıştığı, milli teknoloji hamlesi sloganıyla çocuklarda ve gençlerde havacılık, uzay ve teknoloji konularına ilgi uyandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan Teknofest organizasyonda, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Festival alanındaki standı, vatandaşlardan ve özellikle de gençlerden büyük ilgi gördü.

TEKNOFEST süresince Gençlik ve Spor Bakanlığı standında; Nusrat Oyun Simülatörleri, sürpriz yarışmalar, sportif etkinlikler, yetenek taraması ve spora yönlendirme projesi, E-Spor Turnuvası, e-oyunlar ve daha birçok alanda onlarca etkinlik gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığının standında katılımcıları ağırladı. Bakan Mehmet Kasapoğlu, Bakanlık projelerinin sergilendiği standa yoğun ilgi gösteren gençlerle sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.