KÜLTÜR SANAT YARIŞMALARI MARMARA BÖLGE FİNALİ İSTANBUL'DA SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Kültür ve Sanat Yarışmaları Marmara Bölge finali 23-26 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi.

27 NİSAN 2018 / GSBGençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen,  Kültür ve Sanat Yarışmaları Marmara Bölge finali 23-26 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Yalova'dan gelen gençlerin katılımıyla gerçekleşen yarışma dört gün boyunca farklı alanlarda sürdü.

Marmara Üniversitesi Besyo Salonu'nda düzenlenen yarışmanın bölge finallerinin ilk gününde gençler arası bilgi yarışması yapıldı.   

GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI-  ''KİM BİLİR?''   

Yarışmada 14-17 yaş kategorisinde Bilecik grubu önde gelirken, 18-25 yaş kategorisinde ise Sakarya ekibi birinciliği göğüsledi.   

GENÇLER ARASI TÜRK MÜZİĞİ YARIŞMASI  ''SAHNE SIRASI SENDE'' 

Yarışmanın ikinci gününde ise Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, gençlerle bir araya geldi.  Topoğlu, ‘’Birbirinden yetenekli gençlerimiz sahnede ter dökecek, elbette bu mücadelenin sonunda bir derecelendirme olacak, fakat bizim gönlümüzde bu yarışmanın kaybedeni yok  diyerek, yarışmaya katılan gençlere başarılar diledi.  Yarışmada, 18-23 ve 24-29 yaş gruplarında solo erkek ses, solo kadın ses ve özgün yorumlama dallarında, Türk halk, Türk sanat ve geleneksel Türk müziğinden eserler seslendirildi. 

GENÇLER ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI ''BİR ŞİİR BİR NEFES''

‘’Anne ve Baba Sevgisi'' temalı şiirleri okunduğu yarışmada dereceye girenler ise şöyle;  14-17 Bayan Edirne/Buse Pehlivan 14-17 Erkek Çanakkale/ Mustafa Yiğit Gülşen 18-25 Bayan Sakarya/Sedanur Yolcu 18-25 Erkek Balıkesir/Cevat Çelik   

GENÇLER ARASI TİYATRO YARIŞMASI ''HAYALLERİNİ SAHNEYE TAŞI''

Yarışmanın son gününde ise  ''Hayellerini Sahneye Taşı'' sloganıyla ''Vatan Sevgisi'' temasını işleyen gençlerimiz oyunlarını sergiledi.

Yarışmaya İstanbul ilinden katılan Grup Art, ''Mektup'' adlı oyunla birinciliği elde etti.