KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI COŞKUSU İSTANBUL'DA BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kültür ve Sanat Yarışmalarının İl Birinciliği etabı gençlerimizin yoğun ilgisiyle başladı.

20 ŞUBAT 2018 / HABER: BARBAROS ADAY - ENVER ERDEM AKAY
HABERİNFOTOĞRAFLARI


Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Kültür ve Sanat Yarışmalarının İl Birinciliği etabı gençlerimizin yoğun ilgisiyle başladı.

17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Burhan Felek Milli Takımlar Kamp Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen Şiir Okuma Yarışması ve Bilgi Yarışması ile başlayan İl Birinciliği etabı, 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde Tiyatro ve Türk Müziği Yarışmaları ile Üsküdar Gençlik Merkezinde devam edecek.

Kültür ve Sanat Yarışmaları ile Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması ve benimsenmesi hedefleniyor.

Kültür ve Sanat Yarışmaları 2018 yılı içerisinde Türk Müziği, Tiyatro, Şiir Okuma ve Bilgi Yarışması olmak üzere dört ayrı kategoride düzenleniyor.

Şiir Okuma Yarışması ve Bilgi Yarışmasında kategorilerinde dereceye giren isimler şu şekilde oluştu:

GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI

14-17 YAŞ DERECEYE GİREN GRUPLAR

GENÇLİK MERKEZİ

1.

Kabataş-1

Sultantepe Gençlik Merkezi

2.

Kabataş-2

Sultantepe Gençlik Merkezi

3.

Cağaloğlu

Sultantepe Gençlik Merkezi

18-25 YAŞ DERECEYE GİREN GRUPLAR

1.

Berceste Fevkalbeşerler

Maltepe Gençlik Merkezi

2.

Ahmet Trio

Maltepe Gençlik Merkezi

3.

C912

Maltepe Gençlik Merkezi

 

GENÇLER ARASI ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

14-17 YAŞ BAYAN KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR

GENÇLİK MERKEZİ

1.

Feridenur CAN

Avcılar Gençlik Merkezi

2.

Ayşe CENGİZ

Avcılar Gençlik Merkezi

3.

Rümeysa Adeviye KUZEY

Avcılar Gençlik Merkezi

14-17 YAŞ BAY KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR

1.

Yusuf Burhan CİMİNLİ

Maltepe Gençlik Merkezi

2.

Alpercan POLAT

Çatalca Gençlik Merkezi

3.

Eren BOSTANCI

Çatalca Gençlik Merkezi

18-25 YAŞ BAYAN KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR

1.

Beyza BALABAN

Avcılar Gençlik Merkezi

2.

Rabia ÇELİK

Çatalca Gençlik Merkezi

3.

Zeynep KORKMAZ

Avcılar Gençlik Merkezi

18-25 YAŞ BAY KATEGORİSİNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILAR

1.

Bilal Kadir VEYİSOĞLU

Maltepe Gençlik Merkezi

2.

Enes ÇELİK

Çatalca Gençlik Merkezi

3.

Abdulsamet DÜVEN

Sultantepe Gençlik Merkezi