KARATE MİLLİ TAKIMIMIZ ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

İspanya’da yapılan 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nda üç altın, üç gümüş ve beş bronz madalya kazanan Türkiye, 109 ülke arasında genel klasmanda üçüncü sırayı aldı.

31 EKİM 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARIİspanya’da yapılan 10. Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’nda üç altın, üç gümüş ve beş bronz madalya kazanan Türkiye, 109 ülke arasında genel klasmanda üçüncü sırayı aldı. 

Yurda dönen Milli Takım Kafilemiz, Atatürk Havaalanı’nda İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz adına Ümraniye İlçe Müdürümüz Baturalp Eliçevik tarafından törenle karşılandı. 

109 ülkeden 1694 sporcunun yarıştığı şampiyonada tam kadro mücadele eden Türkiye Karate Milli Takımı, kazandığı üç altın, üç gümüş ve beş bronz madalya ile genel klasman üçüncülüğünü elde etti. Bu başarıyla Ay-yıldızlar, iki yılda bir düzenlenen şampiyona tarihinde son altı organizasyonu ilk beş içerisinde tamamladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi Japonya, rekor sayıda şampiyonluk çıkardığı organizasyonu 10 altın, bir gümüş ve yedi bronz madalya ile genel klasmanın zirvesinde noktaladı. Beş altın, üç gümüş ve yedi bronz kazanan Mısır ise ikinci sırada yer aldı.