GÜÇLÜKLERİ SPORLA AŞALIM

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri bu yıl 09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

6 EKİM 2017


Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ortaklaşa düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri bu yıl  09-15 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek.

Amatör Spor Haftası geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da İstanbul’da büyük bir coşku içinde kutlanacak. İl ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre minik, yıldız, genç, büyük ve veteran kategorilerinde faaliyetler yapılacak.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Boz, hafta dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:

''Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Genel Müdürlüğümüzün sporun gelişmesi ve tesisleşme yönünde hayata geçirdiği projeler sayesinde spor alanlarının artırılarak spor sevgisinin aşılanması yönünde büyük bir aşama kaydediliyor. 

Bizler de bu yolda İstanbulumuz’da sporda birlik, beraberlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Hem 7’den 70’e halk sağlığının korunması, hem de yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin sağlıklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmesi en büyük hedefimiz ve önceliğimizdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize küçük yaştan itibaren sporu sevdirmeye çalışıyoruz. 

Toplumdaki birçok güçlüğü spor yoluyla aşabiliriz. Amatör sporlar, Türk sporunun temel direğidir. Amatör Spor Haftası, tüm halkımızı amatör olsa da spor yapmaya teşvik etme amacıyla hazırlanmıştır. Sporun herkes tarafından yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi için hafta boyunca etkinlikler düzenlenecektir.

Ayrıca gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan sporun toplumdaki birleştirici gücünü hepimiz görmekteyiz. 

Gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yönüyle kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spor bilinci ve kültürünün oluşturulması bu hafta hedeflerimiz arasındadır.

Amatör Spor Haftamızın tüm İstanbullulara hayırlı olmasını diliyorum”.